Wolfsburg a pierdut conducerea cu Sevilla – haos VAR si goluri in faza finala

A doua zi a Ligii Campionilor

+

© Swen Pfortner / dpa

Nefiind serios: Wout Weghorst (stanga) si Lukas Nmecha (centru) din Wolfsburg iau nota de fluierul arbitrului cu neincredere.

VfL Wolfsburg s-a confruntat cu Sevilla FC in al doilea meci al sezonului din Liga Campionilor. VAR-ul joaca, de asemenea, un rol principal. Jocul emotionant de citit in ticker.

• Liga Campionilor: VfL Wolfsburg – FC Sevilla 1: 1 (0: 0)
  • Dupa remiza 0-0 de la Lille, „Lupii” au ratat din nou primii trei din aceasta etapa a grupelor.
  • Spaniolii marcheaza dupa un penalty controversat si au si doua puncte pe tabela.

VfL Wolfsburg – FC Sevilla 1: 1 (0: 0)

Formatie Wolfsburg: Casteels – Mbabu (62 L. Nmecha), Lacroix, Bornauw, Roussillon – Guilavogui, Arnold, Steffen (74 Waldschmidt), Lukebakio, Baku – Weghorst (90 + 2 Gerhardt) Formatie Sevilla: Bono – Navas, Kounde, Diego Carlos, Acuna (46 Rekik) – Fernando, Jordan (70 Romero), Gomez – Suso (53 Lamela), Rafa Mir (53 Rakitic), Ocampos (74 El Haddadi) Goluri: 1-0 Steffen (48), 1: 1 Rakitic (86./FE) Bes. www.gsaschedulemanual.com Incident: Galben-rosu pentru Guilavogui (al 85-lea) din cauza unor faulturi repetate

<<< UPDATE >>>

Concluzie: Per total, impartirea punctelor este corecta. Din cauza penalizarii controversate pentru oaspeti, toata treaba are un gust fad. Per total, Wolfsburg poate fi impins prea mult in defensiva in faza finala.

Fluier final: Arbitrul incheie jocul extrem de fierbinte la final.

Minutul 90 + 6: Este inca foarte agitat, dar se termina curand.

Liga Campionilor: Gomez loveste stalpul de la mare distanta

90 + 5 minute: Acum Roussillon vede cartonasul galben.

90 + 4 minute: El Haddadi isi incearca norocul, dar pune sutul putin prea sus.

Al 90-lea + 3 minute: Se joaca un total de cinci minute.

90 + 2 minute: Wolfsburgii vor sa se inchida in urma – Gerhardt il inlocuieste pe Weghorst. 2etechnologygroup.com

Minutul 90: nebunie! Gomez trage mingea de la aproximativ 30 de metri intr-o pozitie pe jumatate stanga si loveste stalpul. Apoi arde puternic, dar pana la urma arbitrul da un fault ofensiv.

Minutul 89: Acum totul este despre „lupi” sa luati un punct cu ei. Si iar si iar un andaluz este in suprafata de pedeapsa. Acum este enorm de emotionant pana la obiect.

Liga Campionilor: Rakitic transforma penalty disputat pentru a egala

Minutul 86: Prea bine pentru Sevilla! Rakitic isi pastreaza nervii si o face 1: 1. Elvetianul loveste jos in stanga. Casteels sare in coltul gresit.

Minutul 85: Si arbitrul arata de fapt la subiect. genutrack.com Este foarte greu. Pe deasupra, Guilavogui vede cartonasul galben-rosu. Weghorst colecteaza galben pentru ca se plange puternic.

Minutul 83: Spaniolii sunt acum din ce in ce mai des in zona periculoasa. Intre timp, exista o alta verificare pentru o posibila lovitura de pedeapsa. Guilavogui o loveste pe Lamela la tibie dupa o operatiune de salvare.

Minutul 82: Acum Rekik primeste si un cartonas galben.

Minutul 80: Gomez aduce standardul din jumatatea stanga brusc la stalpul indepartat, acolo Bornauw indeparteaza cornerul. Cu toate acestea, Lacroix primeste mingea de mana, dar ca si in prima repriza, VAR-ul spune nu penalty-ului. trapezeasset.org

Minutul 79: Guilavogui ridica cartonasul galben, mai exista o lovitura libera langa suprafata de pedeapsa.

Portarul in actiune: Koen Casteels de la Wolfsburg (tricoul gri) indeparteaza o situatie confuza.

Liga Campionilor: Weghorst rateaza o sansa mare de decizie preliminara

Minutul 76: Dupa o lovitura libera langa suprafata de pedeapsa, mingea revine lui Rakitic, al carui sut Arnold il blocheaza. Mingea aterizeaza pe Diego Carlos, dar acesta pune chestia in rezerva peste careu.

Minutul 74: Lopetegui ia ultima sa optiune si acum il aduce pe El Haddadi in joc pentru Ocampos.

Minutul 74: La VfL, Steffen pleaca in aplauze, Waldschmidt este acum implicat pentru el.

Minutul 72: Sansa mare de a face 2-0! Lukas Nmecha preia ritmul si trece la Weghorst. Olandezul esueaza dar Bono, care tranteste mingea pe langa stalpul drept cu calcaiul.

Minutul 70: Romero vine pentru Iordania la andaluzi. sprayit.com

Liga Campionilor: Wolfsburg il aduce in joc pe Lukas Nmecha

Minutul 67: Wolfsburgii sunt inca buni in dueluri si le lasa putin spatiu oaspetilor cand se apropie de poarta.

Minutul 64: Steffen in prezent trebuie sa ia mult, cel putin este ceva calm in joc.

Minutul 63: Inlocuirea inseamna ca Baku este acum in lantul defensiv.

Minutul 62: Lukas Nmecha il inlocuieste pe Mbabu, care probabil a terminat lucrul din cauza cartonasului sau galben.

Minutul 61: De data aceasta Roussillon salveaza dupa centrarea lui Gomez in corner. Dar din nou, nu iese nimic din punctul de vedere al Sevilla.

Liga Campionilor: Casteels pe loc si Weghorst trage peste ea

Minutul 59: Weghorst, care a stralucit pana acum impotriva mingii, vine la final dupa un solo din pozitia jumatate din stanga – dar mingea este pusa prea sus.

Minutul 58: Actiunea se schimba acum semnificativ in repriza Wolfsburg. Gazdele sunt insa bine distantate si permit posesia Sevilei doar la distanta mare de poarta. www.berktest.org

Minutul 55: Dupa un corner lung, Diego Carlos il verifica pe portarul Casteels cu capul la stalpul indepartat. Belgianul salveaza la coltul urmator, dar nu aduce nimic.

Minutul 54: Sevilla se bazeaza acum pe mai mult control la mijlocul terenului. Deloc surprinzator, VfL se apara acum putin mai profund.

Minutul 53: Lamela si Rakitic vin la oaspeti pentru Suso si Rafa Mir.

Minutul 50: Putin mai tarziu, compania din Wolfsburg a preluat din nou conducerea in cartonase galbene – datorita lui Mbabu.

Liga Campionilor: Steffen intalneste o lovitura de cap spectaculoasa a lui Weghorst

Minutul 48: Prea mult pentru Wolfsburg! 1: 0 – Steffen face asta! Lukebakio aduce mingea de pe jumatatea dreapta in centru. Arnold s-a extins acolo si elvetienii au ratat la inceput, dar Weghorst a plonjat adanc la stalpul indepartat pentru o lovitura de cap si l-a readus in joc pe Steffen, care a lovit coltul din stanga direct in coltul din stanga.

Reporniti: Haideti. De data aceasta spaniolii au mingea.

22:06: Oaspetii aduc acum Rekik pentru Acuna bolnava.

Concluzie: chiar daca lipsesc oportunitatile, se intampla multe aici. Dupa cucerirea mingii, ambele echipe cauta rapid drumul de urmat. Cu putin noroc, Wolfsburg va primi un penalty aici. Dar rezultatul intermediar este in general ok.

Fluier de pauza: La scurt timp dupa aceea, arbitrul cere echipelor sa intre in vestiare. truworths.biz

Liga Campionilor: Arnold pune o lovitura libera peste poarta dintr-o pozitie buna

45 + 4 minute: Arnold incearca de la 20 de metri din coltul drept al suprafetei de pedeapsa. Mingea se repezi peste zid, dar si peste poarta.

Min. 45 + 2: egalare cu cartonase galbene. Rafa Mir face 2-2 pentru ca isi lasa piciorul sa stea impotriva lui Steffen langa suprafata de pedeapsa. Aceasta este o alta pozitie buna de lovitura libera.

Minutul 45: Exista o cautare de trei minute.

Minutul 43: Wolfsburg abia iese din spate. Roussillon blocheaza apoi o centrare a lui Navas pentru un corner. www.stayonvacation.com Nici acest standard nu aduce nimic.

Minutul 41: Continua pentru Acuna, care ramane fara runda dupa un scurt tratament, dar isi musca dintii.

Minutul 39: Acuna este pe podea. Mbabu il degajase pe un flanc. Argentinianul nu primeste o lovitura libera pentru asta. Fostul Herthan Rekik se incalzeste.

Liga Campionilor: Suso il testeaza pe Casteels dupa o actiune in stil foci

Minutul 38: Dupa o minge lunga a lui Arnold, Lukebakio incearca sa loveasca pe flancul stang, dar driblingul sau pe centru este impiedicat.

Minutul 35: Frumoasa actiune individuala a lui Suso, care il trage ca pe Robben in suprafata de pedeapsa din dreapta spre interior – dar Casteels ingroapa mingea sub el dupa sutul cu piciorul stang.

Minutul 33: E multa viteza aici. divorcelawyerlist.info Mbabu il apuca pe Ocampos, care a intrat in suprafata de pedeapsa, si chiar primeste lovitura pentru ca argentinianul atinge din nou mingea.

Minutul 31: Din nou oaspetii vin periculos in fata portii. Dupa o centrare din dreapta, Rafa Mir are sansa, pana la urma Mbabu salveaza in corner. Se termina cu un fault asupra lui Casteels.

• pat

Liga Campionilor: VAR i-a refuzat lui Wolfsburg un penalty dupa un incident ciudat

27.Minutul: Wolfsburgul ramane atent cand spaniolii vor sa se elibereze in propria suprafata de pedeapsa. Dar dupa o aruncare lunga de la margine, mingea este eliminata. Cu toate acestea, inainte de actiunea de salvare, Diego Carlos il calca pe piciorul lui Lukebakio. VAR-ul verifica, dar nu exista penalizari. amritalab.ouitoys.com Aceasta este probabil o decizie optionala.

Minutul 24: Arbitrul ramane fidel liniei sale. Suso lucreaza cu bratul impotriva lui Roussillon si vede cartonas galben.

Minutul 23: Acum oaspetii sunt blocati in suprafata de pedeapsa de la Wolfsburg, dar si un al doilea corner a esuat.

Minutul 22: Devine dificil pentru prima data! In cele din urma, Roussillon salveaza dupa o centrare din stanga cu un calartuit in fata lui Rafa Mir la stalpul din apropierea coltului.

Avertizare timpurie: Maxence Lacroix de la Wolfsburg (st.) Il intalneste pe Lucas Ocampos de la Sevilla intr-un duel de alergare cu mana in fata.

© RONNY HARTMANN / afp

Liga Campionilor: Steffen este avertizat dintr-o pozitie buna

Minutul 21: Steffen primeste mingea la mijlocul terenului si are spatiu. El opteaza pentru sutul mic. leadingplasticsurgeons.com Lucrul trece clar pe langa postul din dreapta.

Minutul 19: Ocampos asigura un corner impotriva lui Lacroix dupa o minge lunga. Weghorst indeparteaza apoi crucea cu capul.

17. Minutul: Gazdele sunt foarte rapide si preseaza devreme. Asa ca ei muta actiunea din ce in ce mai mult la jumatate dintre spanioli.

16. Minut: Wolfsburgul conduce cu 2-0 – cu cartonase galbene. Urmatorul il ridica pe Steffen, care isi intinde cotul intr-un duel de cap cu Acuna. diricopublicrelations.com Din moment ce arbitrul ia o linie dura.

12.Minutul : De data aceasta Mbabu esueaza cu putin timp inainte de suprafata de pedeapsa in apararea oaspetilor, dar VfL ramane.

Liga Campionilor: Cartonas galben devreme pentru Lacroix – Sevilla determina faza de inceput

10. Minut: Acum Wolfsburgul trece rapid, dar Diego Carlos ii fura mingea lui Lukebakio, atacul se incheie in cele din urma dupa un fault al lui Mbabu.

Minutul 8: Navas centreaza din dreapta, dar mingea zboara intr-un arc inalt prin centru si iese din drum.

Minutul 7: Sevilla preia comanda, dar andaluzii nu aduc momentan mingea in suprafata de pedeapsa.

Minutul 5: Dupa o stafeta mai lunga a oaspetilor, „lupii” cuceresc mingea la linia centrala, dar pasa pe dreapta a lui Arnold este putin prea ambitioasa.

Minutul 3: Lovitura libera a lui Jordan de la aproximativ 20 de metri in pozitia de jumatate stanga nu pune probleme lui Casteels. harry.lifehacker.org

2. Minutul: Lacroix primesc direct cartonas galben pentru ca l-a prins pe Ocampos cu mana in fata in duelul de alergare.

Lovitura de inceput: mingea se rostogoleste. Wolfsburg are startul.

In sfarsit, inapoi in Liga Campionilor: fanii Wolfsburgului spera la trei puncte impotriva Sevilla FC.

Liga Campionilor: fratii Nmecha si Waldschmidt la Wolfsburg pe banca

Actualizare din 29 septembrie, ora 20:55: Pe langa fratii Nmecha Lukas si Felix, jucatorii nationali Waldschmidt, printre altii, isi iau locul si pe Wolfsburg Bank. Acelasi lucru este valabil si pentru intrarile Aster Vranckx si Micky van de Ven.

Actualizare din 29 septembrie, ora 20:40: In primele jocuri, Atalanta Bergamo s-a impus cu 1-0 impotriva YB Bern si Zenit St. Petersburg cu 4-0 impotriva Malmo FF. visitnice.com Pentru gruparea Wolfsburg, insa, acest lucru nu are nicio relevanta, unde Salzburg se intalneste cu Lille. Dar o veste proasta din punct de vedere german: Bergamos Robin Gosens a trebuit sa fie inlocuit dupa doar unsprezece minute accidentat.

Actualizare din 29 septembrie, ora 20.30: Doar capitanul Koen Casteels, Josuha Guilavogui si Maximilian Arnold erau deja in echipa la ultimul meci de acasa din Wolfsburg Champions League. La acel moment, insa, portarul era pe banca cu Diego Benaglio stand intre stalpi.

Liga Campionilor: Bornauw il inlocuieste pe Brooks suspendat la Wolfsburg

Update din 29 septembrie, ora 20:15: Maximilian Arnold a comentat conditiile ideale pentru o seara atat de speciala: „Ar trebui sa fii putin nervos. Asta creeaza si o anumita tensiune. Desigur, nici tu nu ar trebui sa fii prea nervos.” Dar este, de asemenea, important sa „te bucuri” de astfel de seri. www.trelliscom.com

Actualizare din 29 septembrie, ora 20:05: Formatiile sunt acolo! Wolfsburg se schimba de doua ori fata de remiza 0-0 de la Lille: fostul Koln Bornauw incepe pentru suspendatul Brooks, iar fostul Hertha Lukebakio este acolo pentru Philipp. Cei patru fosti jucatori din Bundesliga stau cu totii pe banca cu oaspetii.

Actualizare din 29 septembrie, ora 20:00: In timp ce Youssef En-Nesyri, cel mai de succes marcator de la Sevilla, trebuie sa urmareasca galben-rosu-blocat, VfL Wolfsburg il rateaza si pe John Anthony Brooks din cauza unui cartonas de semafor in jocul de deschidere .

Actualizare din 29 septembrie, ora 19:55: Antrenorul Wolfsburgului, Mark van Bommel, s-a gandit la ce ar putea inca imbunatati o echipa. Rezultatul a fost: „Am putea marca mai multe goluri, avem optiuni. Dar aceste posibilitati trebuie sa devina oportunitati. De multe ori ratam ultima sau penultima pasa. De asemenea, cred ca daca ne aparam si mai riguros, vom face pasi mari inainte.” Deci: Peste tot este ceva de facut. homeinn.com

Liga Campionilor: Wolfsburg intalneste o echipa spaniola pentru a patra oara

Actualizare din 29 septembrie, ora 19.45: In afara de duelul sus-mentionat din Liga Campionilor cu Real Madrid, VfL Wolfsburg a intalnit echipe spaniole de doua ori in istoria cupei europene. In turul al treilea al Cupei UEFA 1999/2000, Atletico Madrid a ajuns sa piarda cu 3-2 acasa si cu 2-1 in deplasare. Lucrurile au mers mai bine in 2009/2010 in cea de-a saisprezecea finala a Ligii Europa, cand Villarreal a fost eliminata cu o victorie cu 2-2 in Spania si cu o victorie cu 4-1 acasa.

Actualizare din 29 septembrie, ora 19.30: In Liga Tineretului, echipele de juniori ale ambelor cluburi s-au separat 1: 1. Aici a fost primul punct Wolfsburg.

Actualizare din 29 septembrie, ora 19.10: La cateva sute de kilometri spre sud, FC Bayern Munchen joaca in acelasi timp impotriva lui Dynamo Kiev. www.codingart.biz Si aici suntem acolo cu un ticker live. Germanul Croesus a inceput perfect faza grupelor cu o victorie cu 3-0 la FC Barcelona.

Meci pe teren propriu in Liga Campionilor: Wout Weghorst (centru) si VfL Wolfsburg se confrunta cu FC Sevilla.

© Tom Weller / dpa

Primul raport din 29 septembrie:

Munchen – Pentru prima data in aproape cinci ani si jumatate, imnul Ligii Campionilor va suna din nou in aceasta seara de miercuri pe VW Arena, cand FC Sevilla * se va prezenta la VfL Wolfsburg *. Saxonia Inferioara are amintiri frumoase despre ultimul meci de acasa de pana acum din clasa regenta: prima mansa din sferturile de finala din sezonul 2015/2016 a fost castigata cu 2-0 impotriva eventualului detinator al titlului Real Madrid. Din cauza infrangerii cu 3-0 din mansa secunda, echipa, care era inca antrenata de Dieter Hecking la acea vreme, a ratat cu putin timp turul celor mai bune patru echipe.

Asa ca acum o echipa spaniola vine din nou la Wolfsburg. De data aceasta, insa, rolul favoritilor este departe de a fi atat de clar impartit. La fel ca lupii, Sevilla FC a inceput competitia la egalitate. nycmultiplelisting.com Andaluzii au marcat cu 1-1 impotriva RB Salzburg, in timp ce VfL a remizat cu 0-0 la campioana Frantei OSC Lille.

Liga Campionilor: Antrenorul Seviliei considera ca Wolfsburg este „una dintre cele mai bune echipe germane”

Antrenorul Seviliei Julen Lopetegui, care a antrenat odata echipa nationala a Spaniei * si apoi s-a prabusit la Real Madrid, a avertizat: „Acesta este un adversar la cel mai inalt nivel, una dintre cele mai bune echipe germane.” echipa completa, care este, de asemenea, foarte puternica individual.” .

Ambele echipe se afla in prezent pe locul trei in liga lor, Sevilla avand inca un joc de recuperare in maneca si la doar trei puncte in spatele liderului LaLiga *, Real Madrid *. Spre deosebire de Wolfsburg, care a suferit prima infrangere a sezonului pe teren la 1:3 la 1899 Hoffenheim * in weekend, oaspetii sunt inca neinvinsi.

Liga Campionilor: Augustinsson si Delaney s-au mutat la Sevilla din Germania abia in august

Patru jucatori din lot si-au facut deja un nume in Bundesliga: Ivan Rakitic a jucat la Schalke 04 * din 2007 pana in ianuarie 2011, Karim Rekik a fost activ la Hertha BSC * din 2017 pana in toamna trecuta si apoi sunt Ludwig Augustinsson si Thomas Delaney. Dupa patru ani la Werder Bremen*, suedezul nu s-a mutat in Andaluzia decat la jumatatea lunii august, danezul cu radacini americane l-a urmat dupa un an si jumatate la Bremen si trei sezoane la Borussia Dortmund o saptamana si jumatate mai tarziu.

Antrenorul lui Wolfsburg, Mark van Bommel, care trebuie sa se descurce fara accidentatul de lunga durata Xaver Schlager, considera ca echipa sa este pe drumul spre o echipa de top, dar subliniaza, de asemenea, avand in vedere impartirea punctelor din Franta: „Trebuie sa jucam mai bine. jgordonsalons.com pentru a castiga jocuri.” Pentru Maximilian Arnold il asteapta pe „cel mai dificil adversar al grupei” in primul meci de acasa din Liga Campionilor dupa zilele 2002. La urma urmei, Sevilla FC a castigat Europa League de patru ori in ultimii opt ani. Adica mai multe titluri cu patru decat intreaga Bundesliga adunata in aceasta competitie, care se joaca din 2009. (mg) * tz.de este o oferta de la IPPEN.MEDIA