Liga Natiunilor: Finala! Spania incheie seria de recorduri mondiale a Italiei

La EM s-a terminat cu Italia in semifinale, in Nations League lucrurile au mers mai bine pentru Spania: Ibericii s-au impus in fata campioanei Europei la Milano si sunt acum in finala. www.thebluenile.com

Spania este in finala Ligii Natiunilor. www.magnoliaplace.net Ibericii au invins gazdele si campioana Europei Italia cu 2-1 in semifinalele de la Milano. seniorpolls.com Atacantul lui Manchester City Ferran Torres a marcat ambele goluri spaniole (locul 17 si 45 + 2 minute). lsr.pathtohonor.com Cu putin timp inainte de golul secund al spaniolilor, capitanul Italiei Leonardo Bonucci a fost eliminat dupa faulturi repetate cu galben-rosu. bemko.crissoptical.com

In repriza secunda, italienii inferiori numeric s-au luptat mult timp cu spaniolii remarcabili din punct de vedere tactic. elacity.com Desi puternicul Federico Chiesa a reusit sa loveasca bara in minutul 61, tensiunea din „Squadra Azzurra” a continuat sa scada pe masura ce timpul de joc continua. wordofgodministries.org

Chiesa si Pellegrini fac din nou jocul interesant cu putin timp inainte de final

Asta s-a schimbat in minutul 83, cand Chiesa a schimbat cel mai rapid si a profitat de o greseala de stick spaniola pentru un contraatac impecabil. inletworldwideoil.com

• pacanele gratis

Dupa un sprint pe tot terenul, atacantul campioanei record italiene Juventus Turin l-a dat jos pe coechipierul sau Lorenzo Pellegrini, care a trebuit sa impinga doar in poarta goala, in fata portarului spaniol grabit Unai Simon. micomisariato.biz

In ciuda golului urmator, Spania nu a intrat in panica, dar a continuat sa se bazeze pe jocul de pase orientat spre posesie. orangeoxy.biz Campioana mondiala din 2010 i-a impiedicat pe italieni sa obtina din nou acces decisiv la minge in faza finala si a adus liniei de fund o victorie ingusta in timp. dippy.luna-lounge.com Seria de recorduri mondiale a Italiei a fost doborata: campionii Europei au ramas anterior neinvinsi timp de 37 de meciuri la rand. www.emilysbeauty.com

• Pictograma Bayern ca mediator: cearta la Bayern s-a incheiat probabil
  • Schimbare in Bundesliga ?: Cel mai cautat atacant german
  • Se implica vedeta DFB: Gundogan cu actiune neobisnuita

Maine, joi, numarul unu mondial al Belgiei si campioana mondiala Franta vor determina adversarii finali ai Spaniei pe stadionul Juventus din Torino (de la ora 20. exoskeleton.org 45 in live ticker t-online). jesus-tv.com