EM 2021: Spania impotriva Poloniei

Dupa sfarsitul jocului, asta a fost de la Sevilla. Va multumim pentru interes si ne vedem maine cand ne intoarcem la minge pentru voi de la ora 18 cu finala din Grupa A. Pana atunci!

Dupa incheierea jocului, Polonia a evitat eliminarea prematura cu aceasta remiza si inca poate ajunge in optimile de finala cu o victorie impotriva Suediei in ultima zi a jocului. Acelasi lucru este valabil si pentru Spania, care joaca impotriva Slovaciei. Startul are loc miercuri la ora 18.00.

Dupa incheierea jocului, Spania a fost superioara jucaus si a avut mai multe sanse, dar au fost din nou prea neglijenti. deviceforce.net In primul rand Moreno, care a lovit bara cu un penalty. In aceasta conditie, probabil ibericii nu sunt favoriti la titlu. Polonia a prezentat o mare imbunatatire dupa falimentul Slovaciei si a castigat acest punct datorita unei performante curajoase. Fotbalistul mondial Lewandowski a ratat o sansa mare cu putin timp inainte de pauza, dar a compensat aceasta greseala cu o lovitura puternica de cap pentru a face 1-1.

Minutul 90 (+5) Apoi s-a terminat!

Minutul 90 (+4) – Cartonas galben

Rodri

Rodrigo il apuca pe Kozlowski de la spate in picioare si vede un cartonas galben.

Minutul 90 (+4) Minge inalta la marginea stanga a suprafetei de pedeapsa, unde Alba pune la mijloc pe banuiala – si nu gaseste niciun luator. Este neinspirat. iam.ittot.com

Minutul 90 (+3) – Cartonas galben

Robert Lewandowski

Lewandowski vine prea tarziu impotriva lui Laporte si indeparteaza adversarul. Card galben.

Minutul 90 (+3) Ultimele zvacniri. Spania a lasat mingea sa bata, cautand decalajul in reteaua defensiva compacta a polonezilor, care sunt cu ultimul lant in propria suprafata de pedeapsa.

Minutul 90 Se rejuca cinci minute.

Minutul 90 Dar nu pare un pumn norocos acum, Enrique-Elf nu va ajunge in ultima treime.

Minutul 89 Se mai intampla ceva pentru Spania? Pentru iberici, doua puncte dupa doua jocuri ar fi foarte slabe. bestfwdservice.com

87 minute – Inlocuire

Mikel Oyarzabal

Alvaro Morata

Morata paraseste terenul, colegul de furtuna Oyarzabal face din nou aburi.

85 minute – Inlocuire

Karol Linetty

Jakub Moder

Iar Moder este inlocuit de Linetty, care a facut surf in jocul de deschidere de la inceput.

Pawel Dawidowicz

Jan Bednarek

Sousa vrea sa asigure punctul. Schimbarea in functie de pozitie in aparare, Dawidowicz pentru Bednarek.

Minutul 84 Spania lucreaza pe 2: 1! Dupa o centrare la jumatate de sus la cinci, Sarabia se intinde pe piept pentru Morata, care esueaza din apropiere la Szczesny!

Minutul 81 – Cartonas galben

Pau Torres

Pau il intalneste pe Lewandowski in duelul aerian cu cotul in fata. Card galben.

Minutul 81 Urmatoarea completare a spaniolilor. newtimesonline.com Dupa o centrare din extrema dreapta, Pedri scade pentru Rodrigo, al carui sut de la marginea careului zboara direct catre Szczesny, care apuca in siguranta.

Minutul 79 de incertitudine la Szczesny! Portarul polonez trebuie de fapt doar sa intercepteze o pasa plata catre cei cinci, dar apuca de langa minge, asa ca Sarabia impinge si aproape impinge pielea in poarta.

Minutul 77 Dar ibericii vin mult mai rar in zonele periculoase in turul doi. In schimb, polonezii pun tepaturi! Dupa ce a cucerit mingea la mijlocul terenului, Zielinski este trimis in jumatatea dreapta a suprafetei de pedeapsa, dar pasa sa centrata catre Lewandowski nu ajunge.

Minutul 74 Faza finala a inceput. Polonia se concentreaza acum din ce in ce mai mult pe defensiva, este compacta in propria jumatate si pandeste pe contraatac. Spania fuge. sm.zn7.net

Minutul 71 Dupa o centrare, Szczesny zboara pe langa minge, pielea este expusa pe cinci, dar apoi aterizeaza pe bratul lui Laporte, motiv pentru care exista o lovitura libera pentru Polonia. Noroc pentru Spiridul Sousa!

Minutul 68 – Inlocuire

Fabian Ruiz

Gerard Moreno

Si asistentul Moreno are si ziua libera, vine mijlocasul Fabian Ruiz.

Pablo Sarabia

Koke

Schimbare dubla in Spania. Koke face loc lui Sarabia, care ar trebui sa insufleteste mijlocul terenului.

Przemyslaw Frankowski

Karol Swiderski

Animatul Swiderski este inlocuit de colegul ofensiv Frankowski.

In minutul 67, Spania nu este nici pe departe la fel de dominanta ca in primul tur. Polonia castiga mai mult joc si devine din ce in ce mai libera pe front. juicyoldpussy.com

Minutul 65 The nu aduce niciun pericol.

Minutul 65 Scena buna de la spanioli. Llorente cu o minge inteligenta chiar in suprafata de pedeapsa catre Morata, care suteaza dintr-un unghi strans din coltul indepartat – Szczesny indreapta mingea din poarta. Colt.

Minutul 63 Conexiunea poloneza si penalty-ul acordat au adus acum cu adevarat foc in joc. Dintr-o data totul pare posibil!

Minutul 61 – Inlocuire

Ferran Torres

Dani Olmo

Olmo a avut seri mai bune, Ferran Torres ar trebui sa aduca o gura de aer proaspat in jocul ofensiv.

Minutul 59 – Cartonas galben

Kamil Jozwiak

Jozwiak vine prea tarziu impotriva lui Pedri si isi indeparteaza adversarul. healthcraze.com Card galben.

Minutul 58 Faultul se intrece singur – si iarta! Moreno pune mingea pe stalpul din stanga, Morata alunga marginea de la unsprezece metri.

Minutul 57 – Cartonas galben

Jakub Moder

Moder vede cartonasul galben pentru imbarcare impotriva lui Moreno.

Minutul 57 VAR-ul ii cere lui Osato sa arunce o privire asupra scenei. Dupa vizionarea imaginilor, arbitrul italian arata punctul – penalty! Sigur, Moder este pur si simplu prea tarziu si il intalneste clar pe Moreno.

Penalty in minutul 57 pentru Spania? Moreno joaca peste dreapta in suprafata de pedeapsa, Moder vrea sa intervina, dar vine prea tarziu si il loveste pe spaniol in picior. Proteste puternice din partea ibericilor! VAR-ul se uita la scena. www.riomature.com

Minutul 55 – Inlocuire

Kacper Kozlowski

Mateusz Klich

Klichul discret cedeaza loc lui Kozlowski. Schimbarea bazata pe pozitie.

Minutul 54 – PREA!

Sablon de Kamil Jozwiak

Scursoare! Spania 1-1 POLONIA. Mingea este jucata in dreapta lui Swiderski, care poate centra la punctul de penalty. Lewandowski se impune in duelul aerian impotriva lui Laporte si da cu capul un insustenabil pentru Unai Simon in stanga jos. Fotbalistul mondial il impinge putin pe Laporte, dar asta e tot in cadru. Polonezii s-au intors!

Minutul 53 A doua parte a jocului a fost destul de relaxata pana acum. nwanesthesia.org Spania continua sa joace jocul, dar nu se grabeste prea mult. Polonia asteapta. Vom vedea cat va continua.

Minutul 51 In timp ce suntem la Moreno: Atacantul care tocmai sa alaturat echipei a castigat unsprezece mingi in prima runda – cea mai buna valoare.

Minutul 49 Glik si Moreno arat la mijloc, spaniolul baga corpul si loveste polonezul cu cotul in fata. Lovitura libera pentru Polonia, dar fara cartonas galben pentru Moreno. Profesionistul de la Villarreal nu isi mai permite prea multe. dynamicpharma.info

Minutul 46 Ambii antrenori fac fara schimbare la pauza, haideti!

Spania determina jocul si acum transforma dominatia (78 la suta posesie) in ceva care poate fi numarat, spre deosebire de jocul de deschidere. Conducerea este meritata in fata unei cresteri clare a oportunitatilor. Polonia a fost in principal la egalitate in defensiva, dar cu putin timp inainte de pauza au avut o buna sansa dubla de a egala! Ramane incitant, Polonia trebuie sa marcheze, daca pierdeai ai fi fost eliminat.

Minutul 45 (+1) pauza la Sevilla.

Minutul 45 Se relueaza un minut.

Minutul 45 Spania raspunde prompt. Pedri cu un lifter fin pe marginea stanga a careului catre Alba, care se intinde pe primul pentagon, unde Moreno paseaza mingea chiar pe langa stanga. additiverapidprototype.com

Minutul 42 Polonia are o mare sansa dubla de a egala! Dupa ce Zielinski a capturat mingea, Swiderski suteaza puternic la stalpul din stanga de la 20 de metri, de acolo pielea sare catre Lewandowski, care are 1-1 la picior de la cinci metri, dar trage mingea direct catre Unai Simon! Era mai mult.

Minutul 40 Au mai ramas cinci minute pana la pauza.

• adma

Spania este inca echipa care determina jocul.

Minutul 39 Cu cel de-al patrulea gol la Campionatul European, Alvaro Morato urmareste cel mai bun scor spaniol in acest sens, pe care speria Germaniei din 2008, Fernando Torres, il are cu cinci goluri.

Minutul 36 – Cartonas galben

Primul cartonas galben al jocului. Mingea a disparut, Klich il impinge pe Pedri din spate. O imbarcare obisnuita, nu trebuie neaparat sa scoti cutia galbena de carton. eda.intelliprice.org

Minutul 35 Un semn ofensiv de viata din partea polonezilor. Dupa un contraatac, Lewandowski este jucat pe marginea dreapta a careului, fotbalistul mondial centreaza la jumatatea drumului spre primul stalp, unde Swiderski foloseste piciorul inalt in loc de cap si astfel nu aduce un finish controlat, mingea trece chiar pe langa. . Dar nici macar un Lewandowski nu se poate incrucisa.

Minutul 34 Multa activitate in fata lui Szczesny cand Moreno incearca sa loveasca coltul portarului cu o lovitura in stanga – putin peste.

Minutul 33 Glik cade la Olmo la aproximativ 18 metri in fata portii. Pozitie buna de lovitura libera pentru iberici. www.actionacton.com

Minutul 31 Liderul este meritat pentru ca Spania face mai mult pentru joc. Polonia a fost demontata dupa ce a cercetat primele minute si asteapta o intelegere inca din minutul 6.

28. Minut Dupa gol, Morata fuge in zona antrenorilor, spune Luis Enrique. Ca multumire pentru incredere? Destul de posibil. In orice caz, Enrique va fi fericit, Moreno pe Morata. Asa a fost planificat. www.infoanda.com

Minutul 25 – PREA!

Sablon Gerard Moreno

Scursoare! SPANIA 1-0 Polonia. Acum spaniolii isi transforma superioritatea in ceva ce poate fi numarat! Dupa o stafeta lunga, Moreno trage in suprafata de pedeapsa din dreapta si suteaza plat pe coltul indepartat de la 16 metri, Morata tine piciorul pe cinci si impinge pielea peste linia din dreapta jos!

Minutul 25 Datele arata o posesie de 77 la suta pentru iberici. Tendinta ascendenta.

Minutul 23 O incercare poloneza de usurare. Puchacz coboara pe flancul stang dupa un unu-doi cu Klich, dar in cele din urma nu are nicio sansa impotriva a doi spanioli. Llorente apuca mingea.

Minutul 21, Spania a preluat controlul. www.jesusvizquierdo.net Polonia are ultimul lant pe propriile saisprezece si se concentreaza pe defensiva.

Minutul 19. Aceasta este mai intai clarificata, dar vine in fata portii in a doua incercare, Moreno este deranjat cand da cu capul. Si apoi Polonia trece! Lewandowski ia viteza in propria jumatate, da jos un sprint de 30 de metri, dar isi gaseste stapanul la Alba.

Minutul 18 se apropie Spania. Din stanga, Alba da un sut ascutit in fata portii, Morata suteaza la poarta pe cinci din viraj, Bednarek tine capul inauntru. Colt. m.shopinsanjose.com

In minutul 16, Olmo centreaza de pe aripa stanga catre stalpul indepartat, Moreno il impuseste pe Puchacz. Exista primul colt al jocului.

Minutul 13 Presiunea initiala de la polonezi s-a diminuat, iar ibericii intra treptat in ritm. Joc asortat de pase cu Enrique-Elf. De la distanta, 30 de metri buni, Pau strange o inima si pune mingea clar pe langa ea in stanga.

Minutul 10 Prima completare a spaniolilor. Dupa un atac din stanga, Olmo trage in careu si pune mingea plat pe coltul apropiat de la 16 metri – Szczesny este acolo. piperrudnick.net

9. Minutul Moreno ocupa de fapt aripa dreapta, asa ca nu este un dublu top pentru spanioli – in ciuda a doua noua adevarate pe teren.

6. Minut Faza initiala foarte activa a echipei poloneze. Dupa o impingere prin centru, mingea ajunge la Klich la 25 de metri in fata portii, al carui sut de la distanta lunga navigheaza la doar un metru peste bara.

Minutul 5 De altfel, este prima data cand ambele echipe se intalnesc intr-un turneu major.

Minut 2 Din cauza scanarii! Polonia este blocata pe aripa dreapta, Zielinski patrunde in suprafata de pedeapsa si cade dupa un duel cu Moreno. travelpotentials.com Dar Orsato lasa sa joace, asta nu este suficient pentru un penalty.

Minutul 1 Mingea ruleaza!

Inainte de a incepe jocul Imnurile sunt pornite, este pe cale sa inceapa !

Inainte de inceperea jocului , jocul este condus de echipa italiana de arbitri din jurul lui Daniele Orsato. Al patrulea oficial este Stephanie Frappart din Franta.

Inainte de inceperea jocului O privire asupra tabelului grupei E: Suedia a inlaturat ieri Slovacia cu 1-0 din fruntea clasamentului, dar ar putea pierde locul in soare in fata Spaniei daca echipa lui Luis Enrique castiga cu mai mult de doua goluri. In partea de jos a listei, Polonia se poate muta in cel mai bun caz pana pe locul 3.

Ce au avut in comun inainte de inceperea jocului : polonezii au fost criticati si pentru ofensiva dupa meciul de deschidere. Mai presus de toate Robert Lewandowski, care a ramas extrem de palid si nu a putut face fata asteptarilor mari. motorvitamine.divorcejusticecenter.net In consecinta, presa poloneza l-a dus in fata justitiei pe fotbalistul mondial. Antrenorul Sousa l-a aparat pe profesionistul Bayern: „S-a sacrificat pentru echipa si a dat tot ce a putut”. Iar cand a fost depasit numeric, „a lucrat foarte mult in defensiva”. Asta ar trebui sa infloreasca din nou pentru atacantul de astazi – chiar daca sunt depasiti numeric.

Inainte de inceperea jocului Va fi interesant de vazut daca echipa spaniola isi va controla problema eficientei astazi. La urma urmei, doi noua adevarate sunt un anunt. De asemenea, ar trebui sa li se serveasca destule mingi, cu conditia sa se conecteze cu performanta jucausa impotriva Suediei. www.kamionaci.cz Pentru ca Furia Roja nu a castigat doar 17 suturi pe poarta, ci si 85,1 la suta posesie – o echipa nu a avut niciodata mai mult la un meci de Campionatul European de cand datele au fost inregistrate in 1980.

Inainte de inceperea jocului Exista trei schimbari pentru polonezi: Moder vine pentru Krychowiak (suspensie galben-rosu), iar Jozwiak si Swiderski joaca in locul lui Rybus si Linetty (ambele banca).

Inainte de inceperea jocului Formatia de start a polonezilor (3-4-3): Szczesny – Bereszynski, Glik, Bednarek – Jozwiak, Klich, Moder, Puchacz – Swiderski, Lewandowski, Zielinski.

Inainte de meci O dezbatere asupra atacantului a izbucnit in presa spaniola dupa remiza impotriva Suediei. Niciunul dintre cele 17 suturi pe poarta nu a gasit loc in plasa. Iar presa l-a invinuit in special pe atacatorul Alvaro Morata. Daca colegul Moreno de la Villarreal nu este cu adevarat mai bun decat atacantul Juve, intrebat despre „Marca”. Antrenorul Luis Enrique continua sa se bazeze astazi pe Morata, dar il are alaturi pe Moreno. Problema rezolvata? Astepta. In orice caz, Ferran Torres se muta pe banca.

Inainte de inceperea jocului Catre formatii. Asa incepe Spania (4-3-3): Unai Simon – Llorente, Laporte, Pau, Alba – Koke, Rodrigo, Pedri – Moreno, Morata, Dani Olmo.

Inainte de inceperea jocului, Spania si Polonia au inceput turneul in mod dezamagitor. Furia Roja, pentru ca au jucat doar 0-0 impotriva Suediei, in ciuda superioritatii clare si a sanselor mari. Si echipa poloneza pentru ca a pierdut cu 2-1 in fata Slovaciei dupa o performanta dezamagitoare. Deci este multa presiune asupra ibricului in Sevilla.

Inainte de inceperea jocului Bine ati venit in a doua zi a Campionatului European 2020 din Grupa E dintre Spania si Polonia.