EM 2016: Nu este un semn bun: ungurul Viktor Kassai este arbitru al sferturilor de finala Germania – Italia

+

© dpa

Ungurul Viktor Kassai conduce sferturile de finala din EM dintre Germania si Italia. pandaproject.org

© dpa

Paris – UEFA a anuntat arbitrul pentru sferturile de finala ale echipei DFB impotriva Italiei. shsc.info Echipele germane nu au avut experiente foarte bune cu ungurul. ogura-yui.com

Cand vestea de la arbitru a sosit joi dimineata in cantonamentul fotbalistilor germani, s-au trezit amintiri proaste. gaoo.onmoo.com Manuel Neuer si colegii sai cu siguranta nu au fost prea incantati sa auda ca Viktor Kassai va conduce sferturile de finala ale campionatului european impotriva Italiei sambata la Bordeaux. www.ricklafleur.com La urma urmei, ungurul a fluierat doar un singur joc final al selectiei germane – pana la urma a existat un 0: 1 in semifinalele Cupei Mondiale din 2010 impotriva eventualelor titulare a titlurilor Spaniei. maraoman.net

Opt jucatori din actuala echipa a Campionatului European au iesit pe teren pe 7 iulie in urma cu sase ani, pe stadionul Moses Mabhida din Durban. youmydaddy.com Pe langa Neuer, Jerome Boateng, Sami Khedira, Bastian Schweinsteiger, Mesut Ozuil si inlocuitorii Lukas Podolski, Toni Kroos si Mario Gomez s-au strecurat in vestiar dupa fluierul final Kassais cu capul atarnat. principalcapital.com Antrenorul national dezamagit se numea deja Joachim Low pe atunci. didierporte.nuclearinspection.net

Daca vrei sa duci la extrem chestiunea proastei auguri, vei gasi inca doua dovezi care identifica agentul de turism drept o alegere proasta a Uniunii Europene de Fotbal (UEFA): Kassai conducea deja un meci al italienilor. legfund.com in Franta – 1-0 in turul preliminar impotriva Suediei. www.3dcreaturesex.com Si cand germanii au castigat Cupa Mondiala in urma cu doi ani, Kassai a lipsit – nu a fost nominalizat de asociatia mondiala FIFA. www.toshiki.net

• reges

La finala Campionatului European cu doi ani mai devreme din Polonia si Ucraina, tanarul de 40 de ani a facut o dubla greseala fatala. oupjournals.com In meciul din turul preliminar dintre Ucraina si Anglia (0:1) Kassai a refuzat sa recunoasca un gol al co-gazdelor, desi fundasul englez John Terry a degajat mingea cu mult in spatele liniei de poarta. www.dildonsextoys.com

Faptul ca aceasta scena a fost precedata de pozitia de margine a ucrainenilor nu a facut lucrurile mai bine. www.looismotor.com „Torklau” de la Donetk a ajuns pe titluri. freeporn.hu Kassai, care se afla pe lista FIFA din 2003, a cazut in disgratie fata de sefii arbitrilor si a fluierat deocamdata ultimul sau meci final. 5pf.dirtyrottenrascals.com

Asta s-a schimbat doar acum trei saptamani, cand arbitrul a primit o mare onoare sa conduca meciul de deschidere a EURO dintre Franta si Romania (2-1). wausauwindow.ws Kassai, care vorbeste foarte bine maghiara si engleza, precum si germana, nu a putut profita de aceasta oportunitate. www.fat-woman.net Arbitrul a trecut cu vederea un fault al golgheterului Olivier Giroud asupra portarului roman Ciprian Tatarusanu inainte ca francezii sa inscrie golul de la inceput.

Multa experienta

Kassai, al carui tata a activat si ca arbitru, chiar nu duce lipsa de experienta. Pe langa finale, Kassai a jucat deja in numeroase meciuri din Cupa Europei, iar in 2011 a condus chiar si finala Ligii Campionilor de pe stadionul Wembley din Londra intre FC Barcelona si Manchester United (3-1).

Iar Kassai a regizat o alta finala importanta in urma cu opt ani: cand Lionel Messi si Argentina au castigat finala olimpica de la Beijing cu 1-0 impotriva Nigeriei, tanarul de atunci in varsta de 32 de ani a fluierat.